Spoštovani starši,

Posredujem vam strnjene novosti glede karanten in drugih pravil, ki so objavljene v spremenjenem odloku:

NOVOST:

• V primeru pozitivnega PCR testa gre v karanteno samo okuženi učenec. Učenci in učitelji oddelka pa se 7 dni vsak dan v šoli samotestirajo.
  • Oddelek gre v karanteno šele  v primeru, ko je v 14 dnevnih od prvega visokorizičnega kontakta v oddelku okuženih nad 30% učencev.
  • Odlok določa, da se učencem ni potrebno opravljati 7-dnevnega  samotestiranja, v primeru, ko se je pojavila okužba v njegovem oddelku, če:
  • so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni, ali
  • so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni, ali
  • predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.

Za zgoraj naštete izjeme jamčite in skrbite starši in spremembe takoj  sporočite razredniku.

S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec in ne le 15, kot je veljalo doslej.

Ob vsakem prvem pojavu visokorizičnega stika v oddelku, vas bomo o tem tudi obvestili in napovedali 7 dnevno samotestiranje.

Prosim vas da imajo VSI učenci dovolj testov tudi v šoli za primer takojšnjega samotestiranja.

vodstvo šole