Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da so na spletni strani že dostopni seznami šolskih potrebščin za šolsko leto 2022/23.

Hkrati pa vas opozarjamo tudi, da je tam na voljo tudi obrazec za nenaročanje učbenikov. Učbeniški sklad je v skladu z Zakonom o organizaciji in financiranju vzgoje in izobraževanja in Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov (Uradni list RS, št. 12/20) ustanovljen, da se učencem zagotovi učbenike, ki jih potrebujejo pri pouku. Starši, ki ne želijo, da si njihov otrok izposodi učbenike, izpolnijo obrazec za nenaročanje ter ga podpisanega oddajo najkasneje do 23.6. 2022 svojemu razredniku. Učenci, ki te izjave ne izpolnijo so avtomatsko vključeni v učbeniški sklad in si bodo učbenike brezplačno izposodili v začetku septembra.

Učencem so ob izposoji dana jasna navodila kako za učbenike skrbeti in kako jih zaščititi. Če kljub temu ob koncu šolskega leta vrnejo poškodovan ali uničen učbenik ali pa ga ne vrnejo, pa bodo morali zanj poravnati odškodnino v skladu s pravilnikom.

Obrazec za nenaročanje:

Seznam potrebščin: