Home » Obvestila » JUST DO IT: SPEAK ENGLISH! MEDNARODNA IZMENJAVA NA OŠ TABOR LOGATEC

JUST DO IT: SPEAK ENGLISH! MEDNARODNA IZMENJAVA NA OŠ TABOR LOGATEC

V četrtek, 21. 3. 2019, smo pred šolo nestrpno pričakovali 30 francoskih učencev in tri učitelje, ki so k nam pripotovali iz mesta Challans, ki leži tik ob Atlantskem oceanu v Franciji. V petek smo se odpravili na pohod v Tamar in si ogledali smučarske polete v Planici. Vreme je bilo prekrasno, francoski učenci pa so zelo uživali v snežnih radostih, saj pri njih sneženje ni ravno pogost pojav. Vikend so učenci preživeli z družinami svojih slovenskih partnerjev in povedali so, da so videli mnogo zanimivih krajev, predvsem pa si bodo zapomnili lepe trenutke druženja s svojimi vrstniki ter njihovimi družinskimi člani. Na tem mestu VELIKA ZAHVALA vsem družinam, ki ste v svoje domove sprejele učence, saj so vsi zadovoljni in navdušeni nad vašo gostoljubnostjo. 😊 V ponedeljek so na šoli opazovali pouk, nato pa so se odpravili v Dolnji Logatec, kjer jih je nagovoril župan Berto Menard, zanje pa so pripravili tudi predstavitev občine in njenih znamenitosti ter jih povabili na pogostitev. Po kosilu smo se skupaj s slovenskimi učenci pripravljali na sredin nastop in prireditev za starše, kjer bomo podelili tudi nagrade za najboljše nastopajoče. Pri delu v skupinah so pokazali veliko volje, predanosti in skupinskega duha. Bravo! V torek smo si na Vrhniki ogledali razstavo Moja Ljubljanica, nato pa se odpeljali proti našemu glavnemu mestu, kjer smo si ogledali mestno središče ter Ljubljanski grad – peš, seveda! Zdaj so francoski učenci že navajeni na to, da pri nas zelo veliko hodimo 😉. Vsi smo že v pričakovanju današnjega plesa, ki ga organizirajo devetošolci, ter jutrišnjega zaključka našega projekta, ki bo v KS Tabor, ob 18-ih. Vabljeni! Za finančno pomoč pri izvedbi projekta se zahvaljujemo Šolskemu skladu OŠ Tabor Logatec.

Galerija slik