Home » Obvestila » PUSTOVANJE S SOVICO OKO

PUSTOVANJE S SOVICO OKO

Na pustni torek, 5. 3. 2019, je OŠ Tabor Logatec priredila pustno rajanje za otroške pustne šeme.

Posebnost letošnjega pustovanja je bila gledališka predstava SOVICA OKA v izvedbi gledališke skupine PISANE SRAJČKE, ki jo sestavljajo starši otrok iz VVZ KURIRČEK, skupina Žabice, enota Hotedršica.

Spontano je nastala še ena oblika sodelovanja s starši na drugačen, vesel in pristen način.

Animatorji so bili tokrat učiteljice in starši iz skupine Pisane srajčke. Prostovoljno, z veliko mero pozitivne energije, so združili moči z učiteljicami in skupaj z veseljem plesno animirali pisano pustno druščino.

V družbi SOVICE OKE so male in velike pustne šeme rajale od 16.00 do 18.00.

In to v začaranem gozdu, na zabavi presenečenja, ki jo je priredil oče sovir svoji hčerki sovici Oki, ki se je poboljšala in ni bila več domišljava.

Da pa ne bi pustne šeme po rajanju opešale, so se lahko okrepčale s čajem in posladkale s krofi.

Plakate in sceno – začaran gozd – dom sovice Oke so izdelali učenci RS vsak razred je prispeval eno začarano drevo.

Iskrena hvala vsem, ki so s svojo dobro voljo, z veliko mero vloženega truda, svojega prostega časa in z dobro energijo pomagali, da je pustno rajanje uspelo. Ptički čivkajo, da so se pustne šeme na plesu imenitno zabavale, s svojim rajanjem so vsekakor pregnale zimo in prinesle pomlad.

Darja Merlak, vodja pustovanja