Home » Obvestila » Zlato in srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz zgodovine

Zlato in srebrno priznanje na državnem tekmovanju iz zgodovine

V soboto, 16. 3. 2019, se je na državnem tekmovanju v Domžalah v znanju zgodovine pomerilo 106 tekmovalcev iz vse države, kar predstavlja do 10 %  tekmovalcev, ki so dosegli najboljše rezultate na posameznih območnih tekmovanjih.

Tema letošnjega tekmovanja o narodnopolitičnem prebujanju Slovencev v 19. stol. je od tekmovalcev zahtevala veliko zgodovinskega, geografskega in sociološkega znanja. Poudarek je bil na 150-letnici  prvega tabora na Slovenskem, ki smo ga obeležili preteklo leto, in na taborskemu gibanju..

Našo šolo sta izvrstno zastopala osmošolec Jernej Grbec in devetošolec Nejc Petrič. Zlato, najvišje državno priznanje, je prejel Jernej Grbec. Z Nejcem Petrič, ki je osvojil srebrno priznanje, sta dokazala, da je vse mogoče, če se hoče.

Za dosežen uspeh jima iskreno čestitamo!

                                                      Ponosna mentorica Antonija Baznik