Home » Obvestila » SOVICA OKA

SOVICA OKA

Učenci PRVE TRIADE matične šole so si v torek, 14. 5. 2019 v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali lutkovno predstavo SOVICA OKA, ki sodi med najuspešnejše, najlepše, najbolj igrane in najbolj nepozabne in brezčasne predstave.

Sovica Oka, ki s svojo preprosto dramaturgijo in iskrivimi dialogi posega v svet otroške igre, domišljije, muhavosti in domišljavosti, je prvo besedilo Svetlane Makarovič za otroke, uprizorjeno v Lutkovnem gledališču Ljubljana. Svetlana Makarovič je ustvarila prisrčno, ljubeznivo in poetično zgodbo o mali, kapriciozni sovici Oki, ki se odloči, da ne bo več navadna, nočna ptica, temveč dnevna sova. Luna jo sicer želi pregovoriti, a nič ne pomaga. Zjutraj, ko sovja družina zleze v posteljo, si Oka natakne sončna očala in razposajeno poleti v beli dan. Na svojem preletavanju sreča vrsto živali … Sledijo dogodivščine – tudi nevarne!

Sovica Oka brezčasno sporoča, da svet ni popoln, da odnosi prinašajo mnoge izzive in da se celo zakoni narave včasih ne zdijo najbolj pravični. Kljub temu je nujno, da vedno delujemo po svojih najboljših močeh in da poskušamo druge sočutno sprejeti prav takšne, kot so. Takšna spoznanja nam prinašajo modrost, dosežemo pa jo le, če življenje pogumno doživljamo in okušamo.

Lahko bi rekli, da je Oka trmasta in naivna, a v resnici je predvsem radovedna, razigrana in iskrena – njena veličina je prav v tem, da želi novosti doživeti s svojimi, kakor rada pravi, največjimi in najlepšimi očmi. Čeprav si zaradi tega nakoplje marsikatero težavo in se zaplete v marsikateri konflikt, skozi neprecenljive izkušnje v resnici odrašča. In na svojem popotovanju spozna še nekaj: da padce, štrbunke in strahove lažje prenesemo, če imamo prijatelje.

Otroci so bili nad predstavo navdušeni, nanjo so bili dobro pripravljeni. Predstavo so z zanimanjem spremljali in bili s strani Lutkovnega gledališča pohvaljeni. Za nami je še en nepozaben dan dejavnosti, ki ga je smiselno ohraniti tudi v prihodnje.

Darja Merlak, vodja KD

ponedeljek, 20.05. 2019
  • 7. A RODITELJSKI SESTANEK OB 17. URI V GRAJSKEM PARKU

torek, 21.05. 2019