Na šoli se bomo tudi letos vključili v računalniško tekmovanje Bober, ki poteka po več evropskih državah. Tekmovanje bo potekalo od ponedeljka, 8. 11. 2021, do petka, 19. 11. 2021. Tekmovanje je odprtega tipa – sodelujejo lahko vsi zainteresirani od 2.do 9. razreda.

Zaradi trenutne situacije bo tekmovanje izvedeno 6. in 7. uro po dogovoru z vodjo tekmovanja.

Od 2. do 5. razreda se naloge rešujejo na papirju, od 6. do 9. pa na računalniku.

Naloge  niso povezane z učno snovjo v šoli.

Vsak udeleženec prejme priznanje, uspešnejši bronasto priznanje, najboljši pa se lahko uvrstijo na državno tekmovanje. Državno tekmovanje bo konec januarja 2022.

Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Ker ne zahteva posebnega predznanja, se ga lahko udeležijo vsi učenci, tudi tisti, ki v svojem izobraževanju še niso imeli predmetov s področja računalništva.

Več informacij najdete na: https://tekmovanja.acm.si/?q=bober/naloge-re%C5%A1itve .

Učenci od 2. do 5. razreda se prijavite pri razredničarki, učenci od 6. do 9. razreda pa pri vodji tekmovanja.

Če imate še kakšno vprašanje, mi prosim pišite.

vodja tekmovanja
Tinkara Rojko