Home » Obvestila » V ZAVETJU KNJIGE: 2. SREČANJE BRALNEGA KLUBA

V ZAVETJU KNJIGE: 2. SREČANJE BRALNEGA KLUBA

Na zadnji dan v januarju smo se drugič v tem šolskem letu srečali ljubitelji knjig in zanimivih zgodb. Tokrat smo se posvetili romanu Sarah Crossan z naslovom Zavetje vode.

Gre za roman v verzih, ki govori o poljski deklici Kasienki, ki se z mamo preseli v Anglijo, da bi tam našla očeta. V tuji državi ima težave z navezovanjem stikov, sooča se z medvrstniškim nasiljem, mamino žalostjo in spoznanjem, da si je oče v Coventryju ustvaril novo družino. Voda ji pri tem nudi zavetje, v katerem najde moč, da se spopade z vsemi ovirami:

»Voda je drug svet,

dežela z lastnim jezikom,

ki ga tekoče govorim.«

Strinjali smo se, da so lahko naše zavetje tudi knjige, doma pa bomo razmislili o tem, kakšno naslovnico bi izbrali za knjigo o svojem življenju.

Zopet se dobimo v petek, 6. marca, ko bo beseda tekla o knjigi Jacka Chenga  z naslovom Vesolje, me slišiš? V svojo družbo z veseljem vabimo vse, ki radi berete.

sdr

mentorici:

Maruša Brenčič Nagode in Barbara Facija

ponedeljek, 24.02. 2020

torek, 25.02. 2020

• TD- Slovenski šolski muzej, 3. r.,

• pustovanje RS stopnja

• Roditeljski sestanek 8. c razred (ob 17.00)

• Roditeljski sestanek 8. b razred (ob 18.00)

sreda, 26.02. 2020

• medobčinski otroški parlament RS ob 13.00