Mesec december je v 4.a razredu potekal ob temah dediščine, šeg in navad, Slovenije, Logatca. Da bi te teme bolj spoznali in si tudi približali praznike, smo se lotili peke potice.

Tako je v torek, 23. 12., po celi šoli dišalo po naši prvi potici.

Nekateri so vstali že rano zjutraj, da so v šoli zamesili testo, ki je potem vzhajalo. Razdelili smo se v skupine, vsaka skupina pa si je potem tudi razdelila delo med seboj ter določila cilje, da bi prišli do končnega izdelka. Od valjanja testa, mazanja nadeva, potresanja rozin, do zavijanja in luknjanja testa. Pa tudi recept smo si morali natačno ogledati, da ne bi kaj izpustili.

Vsa dobra volja in marljivo delo se je pretvorilo v odličen izdelek, na katerega smo bili vsi zelo ponosni. Z največjim veseljem smo zagrizli v naš izdelek in zdel se nam je res nadvse slasten. Še toliko bolj smo bili ponosni, da je ravno potica naša slovenska sladica.

Nekaj utrinkov si tako lahko ogledate tudi na fotografijah.

učiteljica Andreja Kržišnik