V šolskem letu 2024/25 bomo v skladu z Zakonom o osnovni šoli (11. in 12. člen), Konceptom odkrivanja nadarjenih učencev in skladno z vizijo šole nadaljevali z delom z nadarjenimi učenci.

To so učenci, ki kažejo visoke potenciale na različnih področjih: intelektualnem, ustvarjalnem, akademskem, vodstvenem, umetniškem in gibalnem. Ti učenci poleg rednega šolskega programa potrebujejo prilagoditve in dodatne aktivnosti. Postopek odkrivanja in koordinacijo dela z nadarjenimi učenci na šoli bo vodila šolska svetovalna delavka mag. Tajana Brajović Palamar.

Poleg priprav na različna tekmovanja (tekmovanja v znanju in športna tekmovanja) in udeležbe na teh tekmovanjih bomo učencem glede na njihov izkazan interes zagotavljali možnost sodelovanja v raziskovalnih projektih, na šolskih prireditvah (kot organizatorji in kreatorji točk), v šolskem glasilu.

V letošnjem šolskem letu bodo zainteresiranim učencem na voljo tudi delavnice na temo zgodovine – sociologije, kulinarike, filma, elektronika z robotiko ter tehnika in obdelovanje lesa. Delavnice se bodo izvajale pod naslovom IZBERI, SODELUJ, PRIDOBI. Učenci bodo vabljeni tudi k sodelovanju na Taboru za radovedne, ki bo novembra na Medvedjem Brdu.

Postopki odkrivanja potencialno nadarjenih učencev

• Evidentiranje (učitelji, razredniki, mentorji, svetovalni delavci, zunanji sodelavci opazujejo otroka in ugotovijo določene nadpovprečne sposobnosti na posameznem področju)
  • Pridobitev soglasja staršev za identifikacijo
  • Identifikacija (ocenjevalna lestvica učiteljev, testiranje intelektualnih sposobnosti, testiranje besedne ustvarjalnosti)