V 4.a razredu smo se v letošnjem šolskem letu že drugič soočili s poukom na daljavo. Glede na to, da marsikoga zanima, kako vse skupaj poteka in kako se imamo, smo se odločili, da vam prikažemo nekaj vtisov pouka v besedi in sliki iz naše šole. Pouk v večini razredov poteka preko aplikacije Teams, naloženih nalog v spletni učilnici, dela po skupinah v Teamsih, samostojnega dela doma in še dela v drugih oblikah, ki so se izkazale za prijetne. Vedno je sicer prostor za izboljšave in nove načine, tako da že iščemo, s čim bomo pri nas naslednjič še popestrili pouk.
Ana, Jasna in Asta pa so spregovorile o poteku takole:
»Jaz sem se počutila ob spremljanju pouka na daljavo super, ker je bila učna snov dobro razložena. Način pouka je bil dobro zorganiziran, tako da tisti, ki so potrebovali več pomoči, so dobili pomoč učitelja, ki je bil na voljo.
Pouk na daljavo je pouk preko računalnika in malo več je samostojnega dela doma. Zjutraj ob 8ih imamo prvo konferenco do približno 9ih, od 9ih do 12ih delamo učno snov in ob 12 h v našem razredu pregledamo nalogo, ki smo jo imeli.«
»Meni je učna snov v redu. In razumem jo dobro.«
»Pri meni poteka pouk odlično, ker si zjutraj pripravim zvezke in pogledam na spletno učilnico in potem vem približno kaj bomo na konferenci delali in do dvanajstih približno naredim.«

Učenci in učiteljica 4.a