za 15 učencev iz vsake Logaške šole. Vabilu smo se z veseljem odzvali. Učiteljice in knjižničarka so skrbno izbrale nadebudne bralce. Na Knjižnem sejmu so učenci lahko poslušali znanega ilustratorja Jima Fielda, ki je govoril o svojem delu, in pokazal, kako nastanejo ilustracije za knjigo iz zbirke Zajec in medvedka. Podpisal je tudi izvod knjige iz šolske knjižnice. Lahko so se udeležili tudi predstavitve novih knjig Boštjana Gorenca – Pižame in Dese Muck o risih. Vsi skupaj smo si ogledali kulturni program učencev OŠ Alojza Gradnika iz pobratene šole Repentabor. Njihova učiteljica je napisala brošuro o nasilju, ki je prevedena tudi v slovenski in angleški jezik. Vsak pa si je ogledal sejem, pregledal knjige in si kakšno tudi kupil.

Učence sva spremljali

Nataša Grom in Mateja Podgornik.