Veliiiiika skrivnoooost! Našo šolo je v sredo, 29. 11. 2023, obiskalo nekaj nadobudnih mladih čarovnikov … in vrata glasbene učilnice so kar naenkrat postala Peron 9    – prehod, ki je izbranim učencem omogočil, da so za uro in pol vstopili na slavno Bradavičarko, šolo za čarovnike. Tam sta jih pozdravila profesorica McHudurra in profesor Dumbledore. Ko so si učenci na glavo posadili Klobuk Izbiruh, jim je le-ta namignil, kateri dom je zanje najprimernejši. Učenci so po strogih in natančnih navodilih profesorice McHudurre izdelali knjižne kazalke v barvi svojega doma in se nato pomerili v poznavanju prvega dela serije knjig o Harryju Potterju. Kviz je pravično in razsodno vodil ravnatelj Bradavičarske šole ter ustanovitelj Feniksovega reda, Albus Dumbledore. Člane zmagovalne ekipe Gryfondom je doletela čast, da si prvi postrežejo s sladkimi dobrotami, ki smo jih na koncu seveda privoščili vsem sodelujočim. Kdo ve, morda smo medse pričarali še kakšnega novega člana bralnega kluba. Naše naslednje srečanje bo januarja – do takrat bomo prebrali mladinski roman Vinka Moderndorferja, Sončnica.