V sredo, 27. 3. 2024, smo zaključek projektnih dni na  naši šoli okronali še s srečanjem bralnega kluba – tokrat na temo romana v verzih, Eno. Irska pisateljica Sarah Crossan je v verze mojstrsko spletla zgodbo združenih dvojčic Grace in Tippi. Spregovorili smo o tem, kakšne izzive lahko nenavaden videz prinaša v življenje najstnika in s čim se morajo soočati kronično bolni šolajoči otroci. Nasmejali smo se humornim vložkom, ki jih v romanu ni manjkalo. Poskusili smo se vživeti v zapleteno družinsko dinamiko ter sočustvovali s težo odločitve, ki sta jo primorani sprejeti sestri. Konca vam seveda ne izdamo, roman pa toplo priporočamo v branje – prebrali ga boste v enem mahu! Tudi našim bralcem smo zvezali roke oz. noge, da so na lastni koži izkusili, kako se je treba prilagajati in dogovarjati že pri preprostih nalogah, kot je seganje po zdaj že kar tradicionalnih mafinih, ki jih je tokrat za nas pripravila ga. Facija. Na naslednjem, predzadnjem srečanju, se dobimo zadnjo sredo pred spomladanskimi počitnicami. Do takrat bomo prebrali roman Anne Woltz, Aljaska.

Vabljeni!

Maruša Brenčič Nagode