Na ta veseli dan kulture, 3. decembra, je v Narodnem domu v Logatcu potekala prireditev ob zaključku občinskega literarnega natečaja za leto 2015. Na razpis, ki ga je pripravila logaška izpostava JSKD v sodelovanju s knjižnico Logatec, je iz vseh treh logaških osnovnih šol prispelo 85 prispevkov. Učenci OŠ Tabor so prispevali  27  zgodb in pesmi ter za svoje stvaritve prejeli dve nagradi in pet pohval:

Med učenci  7. razreda je 1. mesto pripadlo LINI PETKOVŠEK iz 7.a. Napisala je odlično domišljijsko zgodbo DVANAJST VOLČJIH NOČI.

ARLINA LETONJA,9.b, pa je prejela 4. nagrado med devetošolci za ganljivo in tenkočutno kratko zgodbo z naslovom  DALEČ JE ŠE NOVO LETO.

Pohvale in objave na knjižničnem portalu Kamra v zbirki Kako so nekdaj praznike obhajali, pa so si prislužili tudi:

LEJA HRIBAR, 7.b, za zgodbo PRAV POSEBEN BOŽIČ,

DOMEN PETROVIČ, 8.b, za zgodbo MOČ BOŽIČA,

MAKS POŽARNIK VAVKEN, 8.a, za zgodbo DAN SPOMINA NA MRTVE,

NIK PFAJFAR, 8.a, za zgodbo ŠKRAT VIRIDI    in

LOTI LAPAJNE, 9.a, za zgodbo BOŽIČ.

Vsem nagrajenim in pohvaljenim  iskrene čestitke, hvala pa tudi vsem ostalim sodelujočim učencem, ki za svoj prispevek prav tako prejmejo zaslužena priznanja.

Mentorici: Barbara Facija in Bojana Levinger