DSC_0486Nakit, ženske in športne torbice, predelane majice in še marsikaj lepega je bilo moč dobiti na letošnji novoletni tržnici na OŠ Tabor Logatec. Ampak pojdimo lepo po vrsti … 4. decembra 2015 smo namreč kot vsako leto doslej na OŠ Tabor imeli novoletno tržnico – tokrat v znamenju mode. Obiskovalci so lahko kupili na stojnicah raznovrstne izdelke učencev in s tem prispevali denar za šolski sklad.  Vodja le-tega, ga. Mateja Podgornik, je bila z obiskom zadovoljna: »Lansko leto  je bilo ogromno ljudi in prepričana sem, da bomo letos to presegli. Izdelki so res kvalitetni. Učenci so se potrudili, učiteljice in zunanji sodelavci tudi.« Izkupiček prodaje izdelkov, pri katerem so z materialom, časom in znanjem sodelovale babice, mame in mnogi drugi  sorodniki naših učencev, bo šel za šolski sklad.

Tudi kulturni program je bil prilagojen letošnji temi. V modni reviji  so nam svoje izdelke na modni pisti predstavili učenci: 2. razred je pokazal športne torbice, šestošolke pa torbice, ki so jih izdelali fantje. Videli smo lahko kolekcijo rut in klobukov. Učenci višjih razredov so predelali oblačila v nove podobe, podružnična šola iz Rovtarskih Žibrš pa je svojo kolekcijo poimenovala Žibrše fashion. Nosili so »modne zapovedi starih oblačil«. Tudi učenci iz POŠ Hotedršica  so se pridružili novoletni tržnici – naredili so torbice iz kavbojk, prstane, zapestnice in metuljčke za dečke. Na koncu revije z učenci pa so nekatere učiteljice modno revijo zaključile s kolekcijo majic, ki jih lahko nosimo čez pulover ali samostojno.

Tudi ga. ravnateljica Miša Stržinar je komentirala: »Zelo sem zadovoljna, ker je malo drugače in imamo modno revijo. Vesela sem, če nekaj nadgradimo, spremenimo, da ni vse monotono. Ljudje bodo lahko nekaj dobili brezplačno, saj vemo, da si nekateri ne morejo privoščiti veliko.«

Poleg modne revije so bile na voljo stojnice z izdelki, ki so jih oblikovali učenci  vseh razredov. Zanimiva je bila tudi skupina devetošolcev, ki je sama izdelala lizike in t.i. brownije.

Že pred prireditvijo  so se  naši  mladi  podjetniki, ki so vključeni v interesno dejavnost Podjetništvo, srečali z logaškim županom, g. Bertom Menardom in drugimi poslovneži oziroma podjetnicami.

Številni obiskovalci so lahko kupili nakit, zdravilne čaje, mazila in naravna mila. Tokrat nismo pozabili niti na prazne želodce: na voljo so bila pecivo, smoothiji, krofi, pica, palačinke in ostale dobrote.

Dejstvo je, da so (smo) bili obiskovalci z obiskom novoletne tržnice na OŠ Tabor zadovoljni. Zato nam ostane le še vprašanje: Saj se vidimo naslednje leto, kajne?

Neža Ciperle
OŠ Tabor Logatec