splet08splet010

Ste še na Facebooku? Zamujate, mladi so že zdavnaj odšli na Snapchatsplet01

“Mladi samo v dopoldanskem času družbena omrežja obiščejo od 300- do 400-krat, da preverijo, kaj se dogaja,” pojasnjuje Tilen Dominko iz zavoda Varni internet. Snapchat je novi Facebook. Instagram, Viber, Tinder, WhatsApp, Twitch, Swarm – gre za zapleten virtualni svet, v katerem velja mnogo pravil.

Mladi večino svojega časa preživijo v on-line svetu (foto:Thinstock)

Ste med tistimi, ki so najprej potrebovali zelo dolgo, da ste sploh slišali za Facebook, še dlje, da so razumeli, za kaj gre, nato pa so se vendarle še sami pridružili več kot milijardi njegovih uporabnikov?

splet03splet02

Vsak drugi torek meseca februarja (letos 9.2.2016) po celem svetu poteka dan varne rabe interneta. Namen dneva je predvsem ozaveščanje mladih in otrok o varni in odgovorni rabi tehnologije. Namenjen pa ni le otrokom, temveč vsem, ki so izpostavljeni grožnjam interneta.

Tudi letos Vas vabimo, da skupaj obeležimo ta dogodek, ter ponudimo mladostnikom, staršem in pedagoškim delavcem vsebine, ki jih v današnjem digitalnem svetu vse bolj potrebujejo.

splet04   splet05

splet06