Območno srečanje gledaliških skupin občine Logatec je potekalo v četrtek, 17. marca dopoldne na odru Narodnega doma. Kot vsako leto ga je organizirala Območna izpostava JSKD. Na odru so se tako kot lani predstavile tri gledališke skupine. Vijolična igralnica Vrtca Kurirček je pred polno dvorano vrtčevskih otrok predstavila svojo Muco Copatarico, gledališka skupina Sezuti čevelj z OŠ 8 talcev je zaigrala predstavo Olge Paušič ŽURERJI, gledališka skupina OŠ Tabor pa se je predstavila s predstavo SORI,ODRAŠČAM, za  katero je idejno predlogo je napisala Barbara Renčof, priredili pa so jo gledališčniki sami s pomočjo svojih mentoric, Špele Delux, Darje Merlak in Bojane Levinger.  V predstavi je nastopilo sedemindvajset mladih igralcev od 3. do 9. razreda, ki so skušali prikazati življenje otrok, ko so ti še majhni in njihovo življenje, ko postanejo najstniki. Predstava se z vmesnimi prizori dotakne še različnih problemov, kot so izločanje iz družbe, revščina, sodbe zunanjosti, družinski problemi. Mladi igralci so dali vse od sebe in predstavo uspešno odigrali. Pohvalila jih je tudi strokovna spremljevalka srečanja Simona Zorc Ramovš.

Bojana Levinger