IMG_5843V ponedeljek, 23.5. 2016, smo se za nagrado za opravljeno bralno značko odpravili v Narodni dom v Logatcu. Tam nas je letos pričakal ilustrator Uroš Hrovat.  Med drugim je povedal, da mu bolj ležijo otroške ilustracije, ker so bolj pisane, raznolike in dopuščajo veliko domišljije. Na zanimiv, a morda premalo zabaven način, nam je ob branju iz ozadja narisal nekaj likov, ki nastopajo v njegovih knjigah. Odgovoril je tudi na zastavljena vprašanja. Iz odgovorov je bilo razvidno, da je svoje knjige začel pisati, ker je bil nad knjigami drugih avtorjev razočaran. Za zanimive ilustracije, je namreč potrebnih veliko dogodkov, menjav prizorišča ter novih oseb. Izdal je tudi, da so imena njegovih junakov krajša, ker so tako lažje sklanjana. Njegovi nadaljnji načrti, so pisanje otroških knjig na temo ljubezni. Želi se namreč  posvetiti najrazličnejšim temam. Do sedaj je napisal knjigi z naslovoma: Zombi virus in Vampirski paradižniki. Za konec, pa je povedal, da je njegov namen pisati knjige, ki kritično opisujejo dogodke, stvari in osebe.

Arlina Letonja, 9.b