Si predstavljate, da ste zaprti v majhnem prostoru? Brez možnosti  izhoda na prosto? Na primer za 8 let? Ali pa še huje: si predstavljate, da se rodite v takem okolju in vam ta omejeni prosto predstavlja ves svet?

Knjiga Soba, ki jo je napisala Emma Donoghue, pripoveduje namreč ravno o izkušnji mame, ki je bila ugrabljena in je v ujetništvu rodila otroka, ga vzgajala in negovala. Pretresljiva zgodba, ki  jo v bistvu pripoveduje petletni Jack, te  opozori na vrednote in stvari, ki se nam zdijo samoumevne:na  svobodo, svež zrak,  gibanje …

In o tem (in seveda še o tisoč drugih stvareh) smo se pogovarjali na 4. srečanju bralnega kluba, ki je bil v petek, 12.5.2017 v šolski knjižnici. Dogovorili smo se tudi, da bomo letošnji Bralni klub zaključili z ogledom filma. O tem, kaj si bomo ogledali in kdaj, pa objavljeno naknadno.

Zapisala: Barbara Facija