Na OŠ Tabor se že nekaj let  tradicionalno udeležujemo literarnega in likovnega natečaja Naravne in druge nesreče, ki ga organizira Uprava RS za zaščito in reševanje. Učenci so letos ustvarjali na temo Pozor, nevarne snovi! Pisali in likovno so ustvarjali o nevarnostih pirotehničnih sredstev, o radioaktivnih snoveh, strupenih plinih in tako naprej.

Na zaključno prireditev državnega natečaja, ki je potekala v sredo, 17.5.2017, so bili z naše šole vabljeni kar trije učenci. Teja Mišič iz 6. razreda je napisala spis z naslovom Nič ni bolj pomembnega kot to! Med najboljše pisce v državi je bil uvrščen tudi devetošolec Jure Zupančič z dramskim besedilom Posledice. Oba sta ustvarjala pod mentorstvom Barbare Facija. Na likovnem področju pa je nagrado pod mentorstvom Nataše Černič prejela Maja Brus iz 9. razreda za sliko, ki že  krasi jedilnico v Izobraževalnem centru za reševanje in zaščito na Igu. Tam smo si lahko ogledali tudi poligon, na katerem vadijo gasilci.

Čestitke vsem trem ustvarjalcem!

Zapisala Barbara Facija