V petek, 10. marca, smo na šoli izvedli skupni kulturni dan na temo Medkulturnost, vzpodbujamo kulturnost. Naš cilj je bil učence vzpodbuditi k ustvarjanju in poustvarjanju na različnih kulturnih področjih in vse to predstaviti drug drugemu. Na kulturnem dnevu so sodelovali vsi učenci OŠ Tabor, pridružili so se tudi učenci obeh podružničnih šol in učenci iz Francije, ki so bili prav ta teden pri nas v okviru mednarodne izmenjave. Tri ure so učenci s svojimi mentorji ustvarjali v triindvajsetih različnih delavnicah. Ukvarjali so se z glasbo, gledališčem, različnimi evropskimi jeziki, raziskovanjem, literarnim in likovnim ustvarjanjem, plesom, snemali in fotografirali so, ukvarjali so se tudi s kulturo športa in z bontonom. Seveda je trajalo malce dlje, da smo si vsi skupaj ogledali, kaj vse so nam pripravili. Na prireditvi so se nam na simpatičen način predstavili tudi naši gosti iz Francije, delo učencev in mentorjev pa so si ogledali tudi naši upokojenci, ki smo jih prav ta dan povabili medse. Več si lahko ogledate na naših fotografijah.

Tanja Trček in Bojana Levinger, vodji skupnega kulturnega dneva