V torek, 14. 9. 2021 so učenci naše šole tekmovali v predtekmovanju kviza Male sive celice. Prvi del predtekmovanja je potekal preko spleta. Učenci so reševali spletni kviz. V ognju smo imeli dve ekipi, in sicer prvo: Taja Kompan, 9. r., Lovro Mlinar, 8. r. in Maja Oblak, 7. r. ter drugo: Klemen Tomazin, 9. r., Rebeka Zajec, 8. r. in Karin Eržen, 7. r. V primorski regiji, kamor smo bili razvrščeni, je tekmovalo 31 ekip.

Prva ekipa je dosegla 35 od vseh možnih 57 točk, druga ekipa pa 46 točk. Druga ekipa se je uvrstila med 8 najboljših v svoji regiji in med 8 dosegla prvo mesto, kar je pomenilo uvrstitev v ustni del predtekmovanja v OŠ Solkan.

Tam so se 21. 9. 2021 pomerili v neposrednem boju z OŠ Pivka. Dosegli so suvereno zmago in se tako uvrstili v studijski del oddaje, ki bo v decembru. Prva ekipa bi po osvojenih točkah (35) osvojila 6. mesto, a se zaradi pravila, da se lahko v ustni del uvrsti le ena ekipa iz iste šole, žal tja ni uvrstila.
Obema ekipa iskreno čestitamo za pobudo, trud in vso angažiranost pri odličnem začetku nove sezone Malih sivih celic.

Vabljeni še naprej k spremljanju in navijanju za našo ekipo.

Jasna Habjan, mentorica