Sodelovanje na natečaju IGRIVE ARHITEKTURE

Ob mednarodnem Svetovnem dnevu Habitata, ki vedno poteka prvi ponedeljek v oktobru, so v Centru arhitekture Slovenije razpisali natečaj za otroke vrtcev in učence osnovnih šol, Vseslovenski dan Habitata »Jaz, podnebje in arhitektura«.

Tudi četrtošolci so se udeležili natečaja in dobro zastopali našo šolo. Potrebno je bilo prikazati bivalne ideje za prihodnost, ki bi izkoriščale naravne danosti v našem okolju, hkrati pa bi bile za vse naokrog čim manj škodljive. Hkrati pa so učenci želeli prikazati tudi nekatere detajle gradnje, zato so v krogih prikazali povečane delčke narisanih idej.

Uvrstili so se v ožji izbor nagrajencev in o delu učencev je žirija zapisali zelo spodbudne besede za ustvarjanje vnaprej, ki si jih lahko preberete na sliki.

Čestitke vsem ustvarjalcem za čudovite izdelke in predstavitev naše šole na igrivi arhitekturi.

Andreja Kržišnik