Cankarjevo tekmovanje, ki je namenjeno osnovnošolcem, ki radi berejo slovenske knjige in znajo o tem tudi kaj pametnega napisati, je letošnje leto namenil naslovu VEDRE BLIŽINE MED NAMI. Po šolskem tekmovanju, ki smo ga izvedli 9. 11. 2021, sta našo šolo na regijskem predstavljali devetošolka Maša Tušar (9.b) in Hana Bajc (8.a). S pomočjo mentorice Barbare Facija sta preštudirali knjigo Nataše Konc Lorenzutti: Gremo mi v tri krasne.

Na regijskem tekmovanju, ki je potekalo 9. 12. 2021 na daljavo, sta dosegli odličen rezultat – srebrno Cankarjevo priznanje. Maša je med 43 devetošolci jugozahodne slovenske regije dosegla odlično 13. mesto. Z vrhunskim 4. mestom pa je še bolj navdušila osmošolka Hana Bajc, ki je s 46 točkami uvrščena na državno tekmovanje, ki bo 12. 2. 2022.

Držimo pesti, da bo ponovila zgodbo tudi na državnem nivoju!

Čestitke obema!

Barbara Facija