Na OŠ Tabor vsako leto na različne načine obeležimo svetovni dan poezije. Tudi v ponedeljek, 21. marca, je bilo tako.

Osmošolka Tinka Hladnik in šestošolka Ana Nagode sta s pomočjo učiteljic Andreje Kržišnik in Bojane Levinger predstavili učencem vseh oddelkov, kaj  HAIKU sploh je in kako ga lahko napišemo tudi sami. Prebrali sta nekaj primerov haikujev, ki sta jih sestavili sami. Res so izvrstni. Tinka je  celo napisala svojo knjigo haikujev in jo predstavila učencem. Obe sta bili navdušeni nad zanimanjem, ki so ga ti pokazali   v vseh oddelkih in jima obljubili, da bodo tudi sami poskusili sestaviti vsaj en haiku.

Nekaj so jih že in lahko si jih preberemo na oglasni tabli v šolskih avlah razredne in predmetne stopnje. Tudi mi bomo končali s haikuji naših dveh voditeljic, zadovoljni, da nam je tudi letos uspelo lepo obeležiti dan poezije.

Zvezde kot kaplje
spolzijo za obzorje,
kjer čakajo noč. (Tinka Hladnik)

Kaplje padajo.