Pot je bila kar dolga in zanimiva. Na cesti smo naleteli na avtomobilsko nesrečo, na Krškem mostu pa na močan veter. Še dobro, da je bila prepoved prečkanja le za dvonadstropne avtobuse.

Ob prihodu v naš nastanitveni dom smo bili vsi navdušeni nad lepo urejeno okolico in velikimi športnimi površinami. Gospa Maša nas je prijazno sprejela in razkazala dom. Sobe so zelo lepe in prostorne, z velikimi posteljami.

Ker je bil to za nas prvi šolski dan, smo se morali najprej spoznati in si povedati vtise letošnjih poletnih počitnic. V spoznavnih aktivnostih so otroci zavzeto sodelovali.

Otroci so prvi dan opravili test plavanja in imeli nočni pohod do Malinske. Ob obali smo prehodili kar 10 kilometrov in občudovali osvetljena mesta v daljavi. Nakupili smo razglednice, spominke, pa tudi za sladkanje se je našel čas.

Pohod je otroke utrudil, zato ni bilo težko zaspati. Noč je bila mirna, zjutraj pa smo se veseli prebudili v nov sončen dan. Več pa sledi jutri …

petošolci z učitelji spremljevalci