V sredo, 26. 10. 2022 so imeli učenci 9-tih razredov OŠ Tabor Logatec tehniški dan.  Učenci so si ogledali delovanje vetrovnika in se seznanili z uporabo fizike v vsakdanjem življenju. Ob tem so ponovili tudi Newtonove zakone. V vetrovniku so lahko opazovali poizkuse, najpogumnejši pa so jih tudi preizkusili. Ob koncu obiska so se z reševanjem nalog potegovali za bon letenja v vetrovniku. Žreb je določil enega učenca, ki je nagrado z veseljem prevzel. Drugi del tehniškega dne je potekal v šolski telovadnici. Šolo je obiskal direktor Območno obrtne podjetniške zbornice Logatec,     g. Dejan Šraml. Učencem je pripravil predavanje s področja finančnega opismenjevanja. Učenci so se seznanili z nekaterimi strokovnimi izrazi in praktičnimi napotki, kot na primer: kako primerjati cene, kdaj je nekaj res ceneje, na kaj biti pozorni pri nakupih in kako varčevati. Ob koncu je g. Šraml predstavil tudi različne možnosti zaposlovanja. Učenci so v tem dnevu spoznali različne načine vsakdanje uporabe matematike in fizike.