Včeraj, 5. aprila, smo naš projekt uspešno pripeljali do konca. Učiteljica Katja Jug je pričela idejo o povišanju Sekirice uresničevati septembra. Malo kasneje se je projektu pridružila tudi naša šola in s skupnimi močmi smo ga peljali naprej. Vse do marca so otroci in odrasli obiskovali Sekirico in vestno zbirali štampiljke, ki smo jih vsakodnevno menjale učiteljice OŠ 8 talcev in OŠ Tabor Logatec – Katja, Anja in Nataša. V tem času smo organizirale kar nekaj dogodkov, ki so bili dobro obiskani in odziv nad pričakovanji. Pohodniki so se lahko udeležili nočnega pohoda z baklami in rajanja ob zvoku harmonik. Lahko so se 57-krat povzpeli na Sekirico v enem dnevu, ali pa prispevali sredstva za revne družine na dobrodelnem pohodu na Sekirico, ko smo zbrali približno 2000 € in jih odnesli na Radio 1. Včeraj pa smo zaključek obeležili z dogodkom pod skakalnicami, ko so se lahko ekipe še zadnjič (verjamemo, da ne) povzpele na Sekirico. Vsi vestni pohodniki so prejeli medalje za vztrajnost. Otroci so se ob živahni glasbi zabavali na napihljivem igralu, jedli slastne palačinke in kokice. Veliko se nas je zbralo in lepo je videti, kako lahko ena dobra ideja pritegne toliko krajanov in pripomore k njihovem gibanju. Učiteljice smo zadovoljne, da smo lahko prispevale k zadovoljstvu občanov in se lepo zahvaljujemo vsem, ki so tako in drugače podprli naš projekt. Plod našega dela je tudi nova klopca na Sekirici. Le pojdite jo pogledat. In ne pozabite na gibanje. Na Sekirici vas zdaj čaka stalni žig Planinskega društva. Se še vidimo na Sekirici!

Nataša Vidmar