V petek, 21. 4. 2023 smo na Osnovni šoli Ivana Cankarja Vrhnika ustvarjali na tradicionalni Petkovškovi likovni koloniji. Letošnja je bila jubilejna, že štirideseta po vrsti. Tekom let smo ustvarjali marsikaj: kiparili po literarni predlogi, slikali na prostem, izdelovali mobile in še bi lahko naštevali. Letos pa smo se ozrli malo nazaj, v preteklost, vse do začetka človeškega ustvarjanja v naših krajih. Izdelovali smo glinene posode po vzoru koliščarjev in se preizkusili v njihovi tehnologiji izdelovanja vzorcev. Ogledali smo si tudi koncert glasbene skupine Bakalina Velika.

Na koloniji so ustvarjale naslednje učenke naše šole: Julija Zala Herceg, Živa Katič in Anamarija Ambrožič.

Otvoritev razstave izdelkov bo 9. 5. 2023 ob 19.00 v Cankarjevem domu na Vrhniki.

Nataša Černič