Na deževen petkov dan, 5.5.2017, smo spoznavali KULTURNO DEDIŠČINO NAŠEGA KRAJA.

Skozi uvod v zanimiv dan smo poskusili ugotoviti kaj nam predstavlja besedna zveza »kulturna dediščina«. Seznanili smo se s povestjo o MARTINU KRPANU, ki naj bi potoval skozi naš kraj. Zatem smo dobili na  omizja skupin čisto prave zemljevide LOGATCA in jih začeli opazovati in raziskovati, kaj vse se nahaja na njih. Na interaktivni tabli pa smo si ogledali fotografije nekaterih pomembnih starih stavb, ki se nahajajo v bližnji okolici naše šole.

Po ogledu fotografij smo s šolskimi palerinami v dežju odšli na raziskovanje in iskanje stavb, ki smo jih videli na fotografijah. Obiskali smo in si ogledali LJUDSKO ŠOLO, »SODNIJO«, IPAVČEVO DOMAČIJO, LOGAŠKI GRAD, odšli na hrib TABOR, kjer smo se ustavili pod TABORSKO LIPO ob cerkvi. Med vračanjem v šolo smo si pogledali še LENASSIJEVO HIŠO.

V razredu pa smo po skupinah strnili svoja nova spoznanja z risanjem in zapisom o tem, kaj smo slišali in videli.

Vodja kulturnega dne,  Milojka Rupnik