Petek, 2.3.2018, si člani Bralnega kluba tokrat ne bodo vtisnili v spomin le po sneženju in nevarnih cestah, ampak tudi po tem, da smo se v šolski knjižnici pogovarjali o knjigi Vinka Möderndorferja: KIT NA PLAŽI. V njem nastopa 13-letna Nika, ki se je nedavno preselila v novo  hišo in je našla nove prijatelje. V šoli ima vedno nove zamisli, z ocenami blesti, odlična je v igranju klavirja, španščini, kiparstvu … Vse je na videz zelo lepo in tako, kot mora biti. Pa vendar ima Nika neko skrivnost, ki  jo bremeni in ki se hitro razkrije.

Knjiga Kit na plaži odstira življenje družine, v kateri  živi otrok s posebnimi potrebami – npr. z downovim sindromom. Razmišljali smo tudi o tem, kaj je normalno, o begu od doma in o številih drugih  temah. Seveda pa smo si petkovo popoldne  tradicionalno polepšali s slastnimi mafini.